Szukaj na portalu

Agnieszka Rejsler-Doroszewska

doroszewskaDla mnie rozwój, to żyć świadomie i mówić życiu - „TAK”. Szczególnie istotną i wciąż odkrywaną przeze mnie wartością jest wartość życia. Pytania: kim jestem, po co żyję? - uważam za szczególnie intrygujące; otwierają na autentyczność i odkrywanie głębi prawdy o sobie, pozwalają przekraczać własny egocentryzm. W moim rozumieniu przekraczanie granic własnych możliwości jest już przemianą. Dlatego duże znaczenie przypisuję modlitwie (medytacji) i praktyce uważności. Mam też świadomość, że jestem jednostką, ale też częścią czegoś większego – wspólnoty społecznej, różnorodnych zjawisk i procesów zachodzących w świecie. Moją potrzebą jest wnoszenie wkładu w życie innych ludzi. 

Z mojej inicjatywy powstał Ośrodek Rozwoju Samoświadomości. Koordynuję pracą ośrodka. Prowadzę sesje indywidualne i grupowe.

 

 

 Misja

Pewnie jest wiele powodów, dla których powstał Ośrodek Rozwoju Samoświadomości oraz sama strona szczypta ciszy. Jednym z nich jest to, że zwyczajnie chcę podzielić się tym, co stanowi część moich własnych zainteresowań i doświadczeń. Mam nadzieję, że będzie to przestrzeń do wspólnego odkrywania „sensu" ciszy i wartości życia w różnych jego aspektach. Mam przekonanie, że interesujące jest dopuszczanie do głosu wielu perspektyw.

Pragnę, żeby było to "miejsce spotkań" dla osób, które poszukują inspiracji i wsparcia w osobistym rozwoju. Preferuję rozwój w ujęciu integralnym, czyli z uwzględnieniem potrzeb z obrzarów: psycho-społecznego, duchowego i biologicznego.

Zachęcam do nabywania kompetencji w stawaniu się "fachowcem" czy "lekarzem" w swoich sprawach, zdobywając wiedzę i umiejętności w wymienionych wyżej dziedzinach.

 

Dzisiejszy świat potrzebuje czegoś więcej niż zwykła tolerancja, potrzebuje także pewnego współuczestnictwa, dialogu, dzielenia się wartościami”.

 

Tomas Halik

Autor książki „Różnorodność pojednana”

 

 

Kierunek pracy:

Jeśli chodzi o pracę w zakresie pomocy psychologicznej nawiązuję do różnych podejść psychoterapeutycznych (do nurtu pracy Psychodynamicznej, Poznawczo-Behawioralnej, Logoterapii, Porozumienia bez Przemocy, oraz do pracy wg. założeń M. Ericksona). Chętnie sięgam po wiedzę takich autorytetów psychologicznych jak: V. Frankl, I.Yalom, C.G.Jung, E.Fromm, M. Erickson, czy M.Rosenberg.

 

Doświadczenie zawodowe i kwalifikacje:

Jestem pedagogiem oraz certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim (nr dyplomu 5299/NS), oraz Podyplomowe Studium Teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Wydział Teologiczny.

Pierwsze doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyłam w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Gdańsku. Pracowałam tam przez 10 lat. Następnie przez 12 lat pracowałam w Gdańskim Centrum Zdrowia. Mam 22- letnie doświadczenie pracy w zakresie psychoterapii. Od 10 lat prowadzę praktykę prywatną w zakresie pomocy psychologicznej indywidualnej i grupowej.

 

 

Czytaj więcej: O mnie

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
367262
Go to top