Szukaj na portalu

Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek (CWII Trójmiasto)

centrum wsparcia

Inicjatywę tę można nazwać „obywatelską” – organizacja chce, by w Trójmieście imigrantom/kom żyło się lepiej. Celem ich jest działanie na rzecz integracji oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.

 

Działania obejmują: informację prawną, wsparcie w kontaktach z urzędami i instytucjami miejskimi, kursy języka polskiego, doradztwo zawodowe i inne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.cwii.org.pl

 

 

Sklep internetowy „100palców”

Sklep powstał z myślą o kreatywnych i przedsiębiorczych pięćdziesięciolatkach. Czternaście osób biorących udział w projekcie udowodniło, że własny biznes i życiowa zmiana w wieku 50 lat jest możliwa. 100palców to różnorodność, mieszanka charakterów, ciekawych wizji i niepowtarzalnych rozwiązań. Sklep internetowy www.100palcow.com oferuje produkty designerskie, zaprojektowane i wytworzone przez osoby współtworzące markę.

Zobacz stronę i produkty: http://100palcow.com/

 

 

Kultura Dostępna

LOGOKulturaDostepna

 

Na stronie znajdziesz informacje o ciekawych miejscach, wydarzeniach oraz aktualnie proponowany repertuar.

Więcej informacji: https://kulturadostepna.pl/

 

 

Kawiarenka Podróżnicza Południk 18

południk 18

Pomysł narodził się z pasji do herbat Doroty Marszal oraz pasji do podróży Wojciecha Suchy właścicieli Herbaciarnio-Kawiarni Podróżniczej 18 Południk tea&caff. Nazwa nawiązuje do geograficznego położenia Gdańska. W czwartki odbywają się tam ciekawe spotkania.

Sprawdź aktualności kawiarenki: http://www.poludnik18.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztuka Patrzenia  

sztuka patrzeniaPolecam galerię prac Pani Ewy Korzemskiej. Przy tej okazji dziękuję za udostępnienie zdjęć prac na moją stronę. Pani Ewa mówi o sobie: z wykształcenia jestem pedagogiem, z zamiłowania malarką, z pasji coachem. W każdej wolnej chwili przyjaciółką, na zawsze matką, kiedy tylko nadarzy się okazja - podróżniczką, fotografką, kinomanką i kociarą.

Zobacz stronę: http://www.sztukaspojrzenia.pl/

 

 

 

Kawiarnia Filmowa W Starym Kadrze w Gdańsku

Kawiarnia w starym kadrze

W centrum Starego Miasta, a jednak z dala od turystycznego zgiełku, w cieniu Kaplicy Królewskiej i Bazyliki Mariackiej mieści się niezwykle kameralna kawiarnia „W Starym Kadrze”. Można tam zasiąść w wygodnym fotelu i popijając ulubioną kawę przenieść się w czasie dzięki kultowym filmom. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy. Filmy wyświetlają codziennie o godz.: 14:00, 17:00 i 20:00.

 

Zobacz stronę kawiarni: http://wstarymkadrze.pl/

 

 

 

 

 

biblioteka-manhattan

 

Zobacz jakie propozycje ma dla Ciebie Biblioteka Manhattan w Gdańsku. Jest to miejsce, w którym nie tylko można wypożyczać książki, ale odbywają się też różnorodne warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi.

 

Aktualności: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosci

 

 

 

 

Maja Siemieńska

Maja Siemieńska

Serdecznie polecam obrazy Mai Siemieńskiej i dziękuję za udostępnienie na stronę kilku zdjęć prac. Maja Siemieńska jest malarką i wokalistką. W latach 1996-2001 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła Malarstwo z Wyróżnieniem w 2002 r. w pracowni prof. Olszewskiego z aneksem u prof. Marii Targońskiej. Wcześniej studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk z plenerami we Florencji i Wenecji. Współpracowała z The School of Visual Arts w Nowym Jorku. W latach 1998-2000 związana była z nowojorską Vibrant Group, co zaowocowało licznymi projektami i wystawami w Nowym Jorku.Wystawia swoje prace na terenie Trójmiasta, w Warszawie, Barcelonie, Wilnie , Nowym Jorku. Prace Mai Siemińskiej znajdują się w prywatnych kolekcjach w wielu miejscach na świecie, w Nowym Jorku, Nowym Orleanie, w Londynie, Paryżu, Warszawie, w Niemczech i Szwajcarii, a także w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku (Oddział Sztuki Współczesnej).
W swojej twórczości Maja Siemińska porusza się w sferze eksperymentów formalnych, korzystając z bogatej tradycji malarstwa europejskiego, szkoły hiszpańskiej, malarstwa materii. Pociąga ją symbolika archetypów, pojęcie czasu mitycznego. Czerpie ze stylistyki ikon, sztuki dawnej, opowiadając językiem współczesnym o człowieku rozpiętym pomiędzy wymiarami czasu, życia prenatalnego, podświadomego, w licznych metaforycznych aspektach.

 Adresy strony: www.itcreations.pl/maja, www.facebook.com/Mistica.Tranquilla

 

 

Makrobiotyka – mój styl życia

makrobiotykaAutorka na blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, pomysłami na pyszne wegańskie makrobiotyczne posiłki oraz rozważaniami o zdrowiu i naturalnym stylu życia. Makrobiotyka to nie tylko "dieta", ale styl życia, sposób myślenia i postępowania.

Wiecej informacji znajdziesz na stronie: http://mojamakrobiotyka.blogspot.com/

 

 

Kuchenne kombinacje. Dieta cukrzycowa/Blog kulinarny

kuchenne kombinacje

 

Można tu znaleźć wiele ciekawych przepisów, z których mogą korzystać nie tylko osoby chore na cukrzyce. Według mnie jest to po prostu propozycja zdrowej kuchni :).

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.kuchennekombinacje.pl/tag/dieta-cukrzycowa/


 

 

 

Szkoła Tai Chi YMAA, Gdańsk, Gdynia, Sopot

mnich

Uczestniczyłam w kilku spotkaniach grupy w Gdańsku. Zajęcia są prowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze. Niewątpliwie uczą „uważnego bycia”.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.ymaa.com.pl/

 

 

 

Gato Verde – szkoła flamenco Katarzyny Marchlewicz

Kasia jest osobą, która tańczy z pasją i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą z innymi.

Flamenco to taniec, śpiew, życie. Nie ma tu miejsca na uczucia połowiczne, tu uczucia wyraża sie w pełni (...) bez żadnego fałszu.

Rafael de Huelva

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.gatoverde.eu/stronaglowna

 

 

Gdańska Szkoła Artystyczna

artystyczneSzkoła gównie proponuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale znajdzie się też coś dla osób dorosłych.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.gsa.edu.pl/

 

 

 

Trójmiejski Portal Wycieczek Pieszych i Rowerowych

cztery rowery

Jeśli chcesz skorzystać z dobrze zorganizowanej rekreacji zobacz, co proponują organizatorzy! Możesz spotkać tam wielu fajnych ludzi. Wystarczy zapoznać się z kalendarzem imprez.

Więcej informacji na stronie: http://rwm.org.pl

 

 

 

 

 Urozmaicona kuchnia, ciekawe przepisy i informacje

blog kulinarny

 

Wciąż pojawiają się nowe trendy. Zobacz, co proponują poniżej podane strony kulinarne.

 

Wystarczy tylko kliknąć: www.medytujemy.pl , www.kuchniokracja.hanami.pl , www.nakuchennymprogu.pl 

 

 

 

logo klasztorne smaki

Osobom z Gdańska warto polecić sklep oferujący tradycyjne wyroby według receptur regionalnych i zakonnych. Kawiarenka zaprasza na kawę, herbatę i coś słodkiego. Gdańsk ul. Świętego Ducha 37/39, Tel. 58 718 90 30.

 

Zobacz stronę: http://www.klasztorne-smaki.pl/

 

 

Zdjęcia Krzysztofa Bazyla

Krzysztof BZapraszam do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Krzysztofa Bazyla. Są bardzo ciekawe. I zazdroszczę tych podróży:). Dziękuję za udostępnienie zdjęć na moją stronę.

Zobacz: https://www.facebook.com/profile.php?id=1833665687

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
367283
Go to top