Szukaj na portalu

 

 salwator

Wydawnictwo ma do zaoferowania wiele książek oraz multimedia z zakresu duchowości chrześcijańskiej.

Zobacz propozycje wydawnictwa: http://www.salwator.com/

 

 

 

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie

Centrum również prowadzą salwatorianie – zapraszają wyjątkowych prelegentów i proponują bardzo interesujący program. Zobacz – może coś cię zainteresuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.cfd.salwatorianie.pl/

 

 

Dominikańska Szkoła Wiary

Dominikanska Szkoła Wiary

Dominikańska Szkoła Wiary to organizowany od lat projekt otwartych wykładów w różnych miastach Polski. W ich trakcie poruszane są tematy związane z wiarą, etyką i życiem społecznym. Wykładowcami są głównie dominikanie. Również w Gdańsku szkoła proponuje ciekawe spotkania. Wykłady odbywają się raz w miesiącu w Czarnej Sali na parterze domku duszpasterskiego. Wejście przez furtkę od ul. Pańskiej lub z kościoła przez zakrystię i prezbiterium. Warto też czytać artykuły.

 

Na stronie znajdziesz aktualny program spotkań:
www.http://www.gdansk.dominikanie.pl/

 

 

 

 

 

Czytanie na dzień

Codziennie na całym świecie wszyscy katolicy sięgają po te same fragmenty Pisma Świętego, by je czytać i rozważać podczas Mszy świętej. Nikt nie musi czuć się tu wykluczony. Jest wiele stron, na których znajdziesz propozycje rozważań i interpretacji Ewangelii. Biblia nie jest pomnikiem literatury, ale słowem mocy, które przenika, stwarza i odnawia wszystko. "Każdy, kto słucha moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale" (Mt 7, 24).

 Czytaj: http://mateusz.pl/czytania/2015/ , http://www.paulus.org.pl/czytania.html

 

 

 

Wspólnota monastyczna od Betlejem i od Wniebowzięcia Najświętszej Dziewicy Maryi

monasterJeśli chcesz doświadczyć uroczystej ciszy to koniecznie wybierz się na niedzielną Mszę Świętą do monasteru w Grabowcu (gmina Szemud). Msza jest o godz. 9.00 rano i trwa 1,5 godziny, potem można jeszcze zostać na adoracji (za zmianę godziny nie odpowiadam:)). Okolica jest malownicza, więc warto wybrać się też na spacer.

Więcej informacji o monasterze znajdziesz na stronie: http://www.kbroszko.dominikanie.pl/myriah.htm

 

 

 

Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej

lubunOśrodek mieści się w klasztorze Benedyktynów w Lubiniu (okolice Poznania). Można skorzystać tam z kilkudniowych rekolekcji w ciszy. Na stronie ośrodka znajdziesz wiele ciekawych informacji: artykuły, lekturę, blog, multimedia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

http://lubin-medytacje.pl/aktualnosci/

 

 

 

Blog „Droga medytacji”

wydmyZnajdziesz tam wskazówki dotyczące praktykowania medytacji chrześcijańskiej.

Więcej informacji:

http://medytacja.waw.pl/blog-o-medytacji-chrzescijanskiej/page/80

 

 

 

 

Wspólnoty Jerozolimskie

Szczególnie piękna jest liturgii, gdzie każdy - wieczorem, rano i w południe - może przyjść zaczerpnąć  i odpocząć w Bogu od wyczerpującego rytmu miasta. Kościół Matki Bożej Jerozolimskiej znajduje się w Warszawie,ul. Łazienkowska 14 (budynek znajduje się przy moście, wygląda trochę, jak forteca:)). W Internecie dostępne są filmy z różnych Mszy i uroczystości – warto obejrzeć i posłuchać śpiewów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:

http://jerusalem.cef.fr/pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=17

 

 

Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce 

Misją Wspólnoty jest praktykowanie i nauczanie medytacji w tradycji chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności.

Na stronie znajdziesz ciekawe artykuły, wskazówki dotyczące medytowania, kontakty do poszczególnych grup medytacyjnych, aktualności.

Więcej informacji na stronie: http://www.wccm.pl

 

 

Buddyjska Wspólnota Zen Kannon

zen

Wspólnota została zarejestrowana w roku 1989 w rejestrze kościołów i związków wyznaniowych. Jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, reprezentujących różne zawody i środowiska, ludzi, którzy starają się żyć zgodnie z zasadami zen, czyli przede wszystkim żyć uważnie.

Więcej informacji o praktyce medytacji znajdziesz na stronie: www.pustka.pl

http://www.pustka.pl/x.php/1,288/Praktyka.html

 

 

 

 

Międzynarodowa Fraternia Ekumeniczna

Międzynarodowa Fraternia Ekumeniczna, która powstała w roku 2000, jest siecią modlitwy, formacji i ewangelizacji, a jej członkowie angażują się do modlitwy, własnej formacji oraz pracy na rzecz jedności i pokoju pomiędzy naszymi Kościołami i krajami. Przesłanie wspólnoty - Czujemy, że wizja ojca Paula Couturier z 1944 roku jest wezwaniem skierowanym do całej Wspólnoty i Komunii Chemin Neuf: „Jeśli w każdy czwartkowy wieczór, na cotygodniową pamiątkę Wielkiego Czwartku, coraz większa rzesza chrześcijan różnych wyznań utworzy jakby ogromną sieć otaczającą ziemię, jakby rozciągający się szeroko „Niewidzialny Klasztor”, w którym wszyscy będą zanurzeni w modlitwie Chrystusa o jedność – czy nie byłby to świt Jedności chrześcijan podnoszący się nad światem?” (Konstytucje Wspólnoty, str. 22).

Wiecej informacji: http://www.chemin-neuf.pl/qui-sommes-nous-pl/prezentacja-wspolnoty/miedzynarodowa-fraternia-ekumeniczna

 

 

Mindfulness 

 

logo white

Polecam zajęcia na temat uważności prowadzone przez Ewę Kochanowską. Na Jej stronie oprócz propozycji warsztatów znajdziesz wiele interesujących informacji.

Zobacz: www.klinikastresu.com.pl

 

 

 

Szkoła Tai Chi YMAA, Gdańsk, Gdynia, Sopot

mnich

Uczestniczyłam w kilku spotkaniach grupy w Gdańsku. Zajęcia są prowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze. Niewątpliwie uczą „uważnego bycia”.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.ymaa.com.pl/

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
367267
Go to top