praca w grupie

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB Z SYNDROMEM DDA/DDD
Oferta jest kierowana do osób, które w rodzinie pochodzenia doświadczały problemu nadużywania alkoholu lub innej dysfunkcji przez osobę bliską i do dzisiaj odczuwają z tego powodu przykre konsekwencje w swoim życiu.
Proponowaną przez nas formą pracy jest głównie psychodynamika z elementami terapii behawioralnej oraz praktyka uważności i inne techniki wspierające. Praca „na procesie” (w odróżnieniu od struktur zadaniowych) jest terapią, która dotyka głębszych obszarów psychologicznych. Dzięki temu jest większa szansa na takie zmiany, jak np. budowanie bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi, osiąganie ważnych celów zawodowych i osobistych, świadome dbanie o własne potrzeby i wrażliwość, czerpanie większej radości z życia. Terapia grupowa zaplanowana jest na połączenie spotkań on-line (1 raz w tygodniu) ze zjazdami w weekend (1 raz w miesiącu). Daje to możliwość uczestnictwa w zajęciach również osobom z poza Gdańska. W warunkach pracy grupowej pomagamy uzdrowić doświadczenia wynikające z traum, rozwinąć empatię do siebie i innych oraz nabyć umiejętności konstruktywnych zachowań w różnych sytuacjach społecznych. Inną dynamikę pracy ma terapia prowadzona zdalnie. Tu głownie chodzi o wsparcie i rozwój osobisty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zachęcamy do kontaktu – zadzwoń: 609 679 055
Mimo, że praca terapeutyczna w grupie jest sporym wyzwaniem, warto go podjąć! Terapią indywidualną i grupową zajmujemy się od wielu lat.
Osoby prowadzące: Agnieszka Rejsler-Doroszewska i Beata Kilian
Czas trwania grupy: Cały proces grupowy to 1,5 roku.
Cykl zajęć to: 1 raz w tygodniu 2 godziny sesji grupowej on-line oraz 16 godzin pracy całej grupy w gabinecie 1 w miesiącu w weekend (zjazd grupy).
Inwestycja: Obecnie zajęcia nie odbywają się.
Miejsce:
WARSZTATY: MIĘDZY DŹWIĘKIEM A CISZĄ
Najczęściej żyjemy w dużym pośpiechu i mobilizacji, a nasza uwaga jest gdzieś w przeszłości albo w przyszłości, rzadko w chwili obecnej. Obserwując swoje emocje, myśli, czy odczucia w ciele przekraczamy te uwarunkowania. Z czasem stajemy się bardziej świadomi i wewnętrznie wolni – wolni od uzależnień i kompulsji, wolni od zamartwiania się i napięć, wolni od nierealnych oczekiwań wobec samych siebie i świata. Dzięki umiejętności uważnego bycia „tu i teraz” oraz dzięki medytacji można nauczyć się żyć w sposób bardziej obecny. Oddech jest zawsze z nami i dlatego można go wykorzystać jako zakotwiczenie w rzeczywistości. Tak jak fale oceanu przypływają i odpływają, tak oddech jest w nieustannym procesie zmiany, przychodzi i odchodzi. Świadoma obecność uczy, że możliwe jest poddanie się rytmowi życia. Pomaga rozwijać empatię do siebie i do świata oraz lepiej rozumieć i wspierać różne potrzeby (nawet jak wydają się sprzeczne do siebie), integrować wewnętrzne konflikty. Świadoma obecność wydarza się w nas, ale tylko wtedy, gdy o to zadbamy!
Zajęcia te są sposobnością do tego, żeby zatrzymać się na chwilę i poddać rytmom gongu.
Bądź w stroju dającym komfort i wygodę.
Osoba prowadząca: Agnieszka Rejsler-Doroszewska
Termin:
Inwestycja: Obecnie zajęcia nie odbywają się.
Miejsce:
ŚWIADOME ŻYCIE W PRAKTYCE – GRUPA ONLINE
Może zastanawiasz się, co jest dla Ciebie naprawdę ważne w życiu, albo jak doświadczyć większego spełnienia ?
Ta grupa może pomóc Tobie w znalezieni odpowiedzi na powyższe, ale też na inne ważne pytania. Uczy świadomie żyć w codzienności przez wspólne omawianie tego, jak sobie radzisz z różnymi sprawami. Można nazwać ją grupą treningową oraz grupą wsparcia. Jest spotkaniem osób, które wspólnie tworzą życzliwy krąg. Wychodząc też na przeciw oczekiwaniom odbywa się w komfortowy sposób, w zaciszu domowym drogą online:). Na sesjach odbywają się praktyczne ćwiczenia wspierające umiejętność uważnego bycia „tu i teraz” oraz uczące świadomego oddechu. Poza tym ważną częścią zajęć jest rozwijanie umiejętności empatii (rozpoznawania własnych potrzeb i ich komunikowania) w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Każdy z uczestników sam ustala tempo pracy i wprowadzanych zmian, np. że do następnej sesji chce przyglądać się temu, w jaki sposób doznaje złości, albo jak ją wyraża. Łączymy teorię z ćwiczeniami. Terapeutka podpowiada kierunek pracy.
Jest to propozycja zajęć dla osób, które chcą rozwijać się w sposób integralny, czyli z uwzględnieniem obszaru fizycznego, psycho-społecznego i duchowego.
Warsztaty pomogą Ci:
- lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby,
- rozwijać empatię do siebie i do innych,
- dbać o swoją wrażliwość,
- nabyć nową wiedzę i umiejętności,
- wzmocnić proces osobistych zmian,
- doświadczyć świadomej obecności „tu i teraz”.
Osoba prowadząca: Agnieszka Rejsler-Doroszewska
Termin: Jeśli jesteś zainteresowana/ny udziałem w takich zajęciach daj znać.
Inwestycja: Obecnie zajęcia nie odbywają się.
Miejsce: